ВИДЕО И СНИМКИ: Милан срази Галакси и спечели третото място

Отборът на Милан спечели третото място на турнира „Гинес Интернешънъл Чемпиънс Къп", след като тази нощ „росонерите" подчиниха с 2:0 американския ЛА Галакси на стадиона в Маями.

Италианците решиха всичко още през първата част, когато Марио Балотели и М'Байе Нианг вкараха във вратата на „янките" и дадоха солиден аванс на Милан.

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри отново заложи на триото Ел Шарави - Балотели - Нианг в атака, докато Андреа Поли, Рикардо Монтоливо и Антонио Ночерино оформиха изцяло италиански вид на халфовата линия на тима. Кристиян Абиати застана под рамката на вратата, а Дзакардо, Сапата, Силвестре и Емануелсон започнаха в защита.

Резултатът бе открит още в 17', когато Марио Балотели изведе „росонерите" напред в резултата. Андреа Поли се възползва от грешка в играта на Галакси и комбинира със Супер Марио, който с нисък изстрел прониза сънародника си Карло Кудичини.

Малко преди почивката Милан успя и да удвои аванса си, а точен бе друг от младите нападатели на Масимилиано Алегри - М'Байе Нианг. Французинът стреля от извън наказателното поле и изненада Кудичини, бележейки за 2:0.

През втората част нови голове в Маями нямаше, а Милан не допусна да изпусне комфортния си аванс в резултата.