ВИДЕО И СНИМКИ: Манчестър Юнайтед отстъпи на японци

Английският шампион Манчестър Юнайтед претърпя загуба в поредната си контрола за лятото, като този път "дяволите" отстъпиха с 2:3 при визитата си на японския Йокохама Маринос.

Младокът Джеси Лингард отново се разписа за Юнайтед, докато Таширо от състава на Йокохама си набута автогол. Точни за японците бяха Маркос Гомеш, Фабио да Силва и Йошихто Фуджита.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс успя да зарадва японската публика, пускайки в игра местния любимец Шинджи Кагава, който едва вчера се присъедини към летния лагер на "дяволите". Кагава влезе в игра през втората част, а Дейвид Мойс заложи на следните титуляри: Де Хеа, Фабио, Джоунс, Евра, Евънс, Андерсон, Клевърли, Лингард, Заха, Янужай и Робин ван Перси.

На резервната скамейка останаха Бен Еймъс, Рафаел, Гигс, Йънг, Смолинг, Уелбек, Кагава, Бютнер и Кийн.

Сблъсъкът стартира невероятно за домакините, които откриха резултата след по-малко от минута игра. Още не бяха минали и 30 секунди от първия съдийски сигнал, преди Фабио да допусне груба грешка, която позволи на Маркос да открие резултата - 1:0 за Йокохама.

В 19' резултатът бе изравнен, а английският шампион отвърна на удара. В прегръдките на съотборниците си отново попадна талантът Джеси Лингард, който се разписа не за първи път през лятото. Центриране на Заха не бе изчистено по най-добрия начин, а Лингард бе на точното място, за да отбележи за 1:1.

След точно половин час игра бе осъществен и пълен обрат, не и без помощта на самите домакини. Центриране от статично положение предизвика хаос в пеналтерията на японците, а след рикошет в тялото на Таширо, топката влетя в мрежата - 1:2.

На почивката Дейвид Мойс извърши само една промяна, вкарвайки в игра Ашли Йънг, а почти веднага след това резултатът бе изравнен. В 49' Накамура центрира от ъглов удар, а Фабио се извиси над всички, за да реализира за 2:2.

В 68' влезлият в игра Шинджи Кагава получи шанс да се разпише, но японският национал не успя да отбележи очи в очи с противниковия вратар. Гостите бяха наказани само три минути преди края, когато за радост на феновете си, Йокохама достигна и до пълен обрат. Фуджита получи асистенция от Ханато и хладнокръвно намери мрежата, вкарвайки за крайното 3:2.