ВИДЕО И СНИМКИ: Ливърпул с класически край на лятното турне

снимка: liverpoolfc.tv

Английският гранд Ливърпул сложи край на лятното си турне, след като днес воденият от Брендън Роджърс състав записа четвърти пореден успех за подготовката си.

Този път „червените" се наложиха над националния отбор на Тайланд, правейки го с убедителното 3:0. Филипе Коутиньо, Яго Аспас и Стивън Джерард бяха точни за мърсисайдци, които след двубоя се отправиха към летището, сбогувайки се с азиатските си фенове.

Брендън Роджърс остави Луис Суарес на резервната скамейка за сблъсъка, като искащият трансфер нападател се появи в игра в течение на мача. Яго Аспас оглави атаката на Ливърпул, като Фабио Борини и Филипе Коутиньо помагаха на новото попълнение от Испания. Лукаш Лейва, Джо Алън и Стивън Джерард започнаха в средната линия.

Двубоят стартира с превъзходство на Ливърпул, но Аспас и Борини не успяха да реализират. Това все пак стори Коутиньо, който откри след само 16 минути игра. Бразилецът отбеляза страхотен гол, след като финтира няколко футболисти на Тайланд и намери един от ъглите - 1:0.

След почивката „червените" затвърдиха доминацията си, като последваха и още два гола в мрежата на азиатския тим.

В 50' резултатът бе удвоен, а точен бе Яго Аспас. Бившият нападател на Селта се озова зад отбраната на домакините и преодоля противниковия вратар за 2:0.

Само девет минути по-късно резултатът стана и класически. Този път дойде ред на капитана Стивън Джерард, който получи асистенция от Аспас и прекрасно прехвърли вратаря, правейки резултата 3:0.

В 69' Луис Суарес бе близо до попадение, но изстрелът с глава на уругавеца срещна една от гредите. Малко след това изстрел на Хендерсън бе спасен, а в 75' Джордан Ибе също не бе прецизен в завършващия удар.

Две минути преди края сериозен пропуск направи Стивън Джерард, който се озова очи в очи с тайландския страж, ала не съумя да отбележи.