ВИДЕО И СНИМКИ: Легендите на Реал Мадрид надвиха легендите на Ювентус

Легендите на Реал Мадрид и Ювентус се срещнаха в благотворителен мач на „Сантяго Бернабеу", а домакините спечелиха с 2:1.

Благотворителната инициатива под надслов Corazon Classic 2013 имаше за цел да събере пари за испанския „Червен кръст", които ще отидат за училищен обяд на най-бедните деца в странта.

Зрителите по трибуните станаха свидетели на истинско шоу, в което участие взеха куп звезди като Зинедин Зидан, Паоло Канаваро, Роберто Карлос, Чиро Ферара, Фернандо Редондо, Морено Торичели, Фабрицио Раванели, Едгар Давидс, Владимир Югович, Пауло Соуса, Анжело Перуци.

Канаваро и Зидан облякоха фланелката и на двата тима, както това се случи и по време на бляскавата им футболната им кариера.

Реал излезе напред в резултата в 6-та минута, когато Зидан подаде на Луиш Фиго и той с изстрел от над 20 метра се разписа за 1:0. През втората част Ювентус успя да изравни.

В 63-та минута след хубава комбинация Павел Недвед изведе Паоло Монтеро на празна врата и той изравни - 1:1.

Само пет минути по-късно пък идентичен гол вкара Иван Перес и донесе победата на легендите на „Кралския клуб".

Двубоят блестеше с маркови изпълнения, които впечатлиха публиката. Срещата пък бе раководена от още една легенда - Пиерлуиджи Колина.