ВИДЕО И СНИМКИ: Голова фиеста между Сити и Челси

Манчестър Сити надделя с 4:3 над Челси в атрактивна приятелска среща, изиграна тази сутрин пред повече от 48 000 зрители в Мисури, САЩ.

Двубоят предложи феноменален за публиката обрат, след като "гражданите" губеха с 0:3, но през втората част нанизаха четири попадения и стигнаха до крайния успех.

Демба Ба, Сесар Аспиликуета и Оскар изведоха "сините" чувствително напред, но Хави Гарсия, Един Джеко на два пъти и Майка Ричардс донесоха успеха на Манчестър Сити. Преди двубоя двата тима изразиха подкрепата си към жертвите на опустошителното торнадо в Оклахома.

Първото полувреме протече изцяло под диктовката на Челси, който се ползваше и с по-голяма подкрепа от трибуните. В 14' Демба Ба откри за лондончани, разписвайки се след центриране на Хуан Мата и лошо излизане на Джо Харт.

В самия край на полувремето Мата бе фаулиран от Карим Рекик в наказателното поле, а изненадващо зад бялата точка застана десният бранител Сесар Аспиликуета. Испанецът бе точен и вкара за 2:0.

След почивката двубоят се превърна в същински голов трилър. Оскар от състава на Челси направи резултата класически, измъквайки се добре от бранител на Сити.

След това обаче настъпиха минутите на Манчестър Сити. Испанският халф Хави Гарсия върна един гол в мрежата на Челси, а минута по-късно Един Джеко получи добър пас от Милнър и намали за 2:3.

В 84' резултатът в Мисури бе изравнен, като отново Джеко матира вратаря Джамал Блекман с премерен изстрел в долния десен ъгъл. Шоуто стана пълно в последните минути, когато бранителят Майка Ричардс завърши отлична комбинация и донесе успеха на Сити.