ВИДЕО И СНИМКИ: Две дузпи спасиха Фиорентина от загуба срещу Милан

С човек по-малко и две точно изпълнени дузпи, Фиорентина изкова равенство 2:2 при днешното си домакинство на Милан в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А.

Ремито обаче устройва повече гостите, които разполагат с преднина от 6 точки пред днешния си опонент в битката за Топ 3 и зона Шампионска лига. "Росонерите" събраха актив от 58 точки и се доближиха на точка от втория Наполи, който обаче е и с мач по-малко. Фиорентина разполага с 52 пункта, като може да бъде изпреварен от Интер и Лацио.

Домакините от Фиорентина играха с човек по-малко от 39', когато Ненад Томович бе изгонен за удар с лакът срещу откъсващия се Стефан Ел Шарави. До 73' Милан имаше преднина от два чисти гола, благодарение на точните изстрели на Рикардо Монтоливо и Матийо Фламини, но с две дузпи за период от няколко минути, "виолетовите" изравниха. Точни от бялата точка бяха Адем Ляич и Давид Пизаро.

Наставникът на домакините Винченцо Монтела рискува с голямата си звезда Стеван Йоветич, който лекуваше контузия и не бе напълно готов за дербито. Рискът на Монтела обаче не се оправда, а нападателят напусна игра още на полувремето. Адам Ляич и Хуан Куадрадо допълниха авангарда на "виолетовите", а триото Борха - Пизаро - Акуилани действаше в средната линия.

Триото Кевин-Принс Боатенг - Марио Балотели - Стефан Ел Шарави стартира в атаката на Милан, а Рикардо Монтоливо, Матийо Фламини и Съли Мунтари трябваше да овладеят центъра. Джампаоло Пацини и Робиньо бяха оставени на резервната скамейка от наставника Масимилиано Алегри.

Двубоят на "Артемио Франки" стартира с превъзходство на Фиорентина по отношение владението на топката, докато Милан в типичен стил изчакваше възможности да контраатакува. В 7' попадение на "росонерите" бе отменено, след като Кевин-Принс Боатенг вкара с чудесно воле от дъгата, но преди това бе сигнализирана засада на Марио Балотели.

Резултатът във Флоренция бе открит след 13 минути игра, когато Давид Пизаро допусна фатална грешка. Чилийският халф на Фиорентина сбърка грубо и загуби топката от Рикардо Монтоливо, който се устреми по посока вратата. Халфът стреля технично в долния ляв ъгъл и наказа бившия си клуб - 0:1.

Сблъсъкът продължи да се развива на високо темпо, а атаките към двамата вратари следваха една след друга. В 31' Винченцо Монтела трябваше да извърши първа принудителна смяна в своя състав, след като Стефан Савич получи травма и бе заменен от Марвин Компер.

Три минути по-късно пред "росонерите" се откри добър шанс за втори гол, но до такъв не се стигна. Стефан Ел Шарави стреля с глава след центриране на Монтоливо, но Вивиано показа класа и отрази. Малко по-късно Марио Балотели пробва късмета си от пряк-свободен удар, но и този път стражът на домакините спаси.

Постепенно се стигна до 39', когато везните бяха наклонени сериозно в полза на гостите. Нова грешка в защитата на Фиорентина позволи на Стефан Ел Шарави да се устреми напред, преди Малкия Фараон да бъде повален с лакът от Ненад Томович. Реферът прецени, че защитникът е отправил умишлен удар без топка и го изгони с директен червен картон.

До почивката Марио Балотели отново опита да вкара от статично положение, но и този път таранът на миланци не бе достатъчно ефективен.

На почивката Винченцо Монтела бе принуден да извади от игра Стеван Йоветич, като неговото място бе заето от бразилеца Ромуло. Домакините стартираха силно втората част и се опитаха да натиснат, докато Милан можеше да разчита на численото си превъзходство на терена.

Фиорентина стартира по-силно втората част, но в 52' Милан бе близо до втори гол. Матийо Фламини посрещна на отлична позиция центриране на Абате, но изстрелът му бе отразен по брилянтен начин от Вивиано. Десет минути по-късно обаче французинът се реваншира, а авансът на "росонерите" бе удвоен. Авторът на първия гол Рикардо Монтоливо асистира за втория, а Фламини засече от близка дистанция за 0:2.

Вместо обаче да задържи или увеличи аванса си, Милан позволи на "виолетовите" да се върнат в мача. Още в 65' пасивът на Фиорентина бе намален, след като Ляич бе фаулиран в пеналтерията на гостите. Потърпевшият застана зад топката, а Абиати бе преодолян за 1:2.

Голът вдъхна още повече кураж на домакините, които започнаха да търсят и изравнително попадение. В 72' бе отсъдена и втора дузпа в полза на Фиорентина, като този път Де Шилио извърши нарушение срещу Хуан Куадрадо. Адем Ляич преотстъпи изпълнението на Давид Пизаро, който изкупи вината си за първия гол и изравни успешно за 2:2.

В последните минути гостите на два пъти имаха основания да претендират за дузпи, но за разлика от случилото се до момента, наказателен удар в полза на "росонерите" така и не бе отсъден.

szólj hozzá: Fiorentina vs AC Milan 2-2 MATCH HIGHLIGHTS