ВИДЕО И СНИМКИ: Челси обърна Рома във Вашингтон

Лондонският Челси направи генерална репетиция за старта на новия сезон, като воденият от Жозе Моуриньо състав подчини с 2:1 италианския Рома във Вашингтон.

Ерик Ламела изведе „вълците" напред след двадесет минути игра, но голове на Франк Лампард и Ромелу Лукаку донесоха успех на носителя на трофея в Лига Европа.

Любопитното е, че по този начин Челси спечели и трите си контроли срещу италиански отбори от
турнето в САЩ след успехите над Интер и Милан, но загуби с 1:3 от Реал (Мадрид) миналата сряда.

Жозе Моуриньо заложи на Фернандо Торес в атака, докато Кевин Де Брюн, Виктор Моузес и Андре Шюрле помагага на испанеца от втора позиция. Есиен и Оби Микел стартираха в средата на терена. На вратата застана ветеранът Марк Шварцер.

„Джалоросите" отново бяха предвождани от легендарния си капитан Франческо Тоти, докато Ерик Ламела и Пабло Освалдо трябваше да атакуват вратата на албионците.

Резултатът в американската столица бе открит в 21', когато Рома се възползва от сериозна грешка в защитата на Челси. Марк Шварцер сбърка фатално, а Ерик Ламела реагира най-бързо, бележейки за 1:0.

Малко след това Освалдо можеше да удвои, но този път Шварцер се намеси добре.

През втората част Жозе Моуриньо направи доста промени, което и в крайна сметка се отрази положително на „сините". В 57' капитанът Джон Тери бе близо до изравняване, но Де Санктис спаси.

В 61' обаче вратата на Рома най-после бе превзета. Франк Лампард припомни за силата на изстрела си, като английският национал не остави шансове на Де Санктис - 1:1.

Развръзката настъпи едва минута преди края, когато младият Ромелу Лукаку се превърна в герой за Челси. Белгиецът завърши атака, започната от Азар и преминала през Демба Ба, носейки успех на „сините".