ВИДЕО И СНИМКИ: Байерн обърна Сити и грабна домашен трофей

Европейският шампион Байерн спечели третото издание на приятелския турнир "Ауди Къп", след като днес баварците победиха с 2:1 английския Манчестър Сити на своя "Алианц Арена".

Така Байерн печели отличието за втори път след 2009 година, а любопитното е, че наставникът на тима Хосеп Гуардиола го прави във вече два последователни случая. През 2011 година Гуардиола отново триумфира на "Ауди Къп", но правейки го с Барселона и побеждавайки именно Байерн във финала.

Манчестър Сити откри резултата чрез Алваро Негредо, но два бързи гола на Томас Мюлер от дузпа и Марио Манджукич осигуриха обрат на Байерн. В самия край Един Джеко получи отличен шанс да изравни, но Мануел Нойер спаси слабия удар на босненеца. По-рано днес Милан си осигури третото място в турнира, печелейки срещу бразилския Сао Пауло.

Хосеп Гуардиола стартира срещата без изявена „деветка" в схемата си, като Томас Мюлер, Тони Кроос, Франк Рибери и Ариен Робен съставиха квартетът, който трябваше да притеснява защитата на „гражданите". Бастиян Швайнщайгер и Тиаго започнаха в средната линия, докато Хави Мартинес и Данте оформиха двойка в центъра на защитата.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини стартира с Алваро Негредо и Стеван Йоветич сред титулярите, като там бе и друг от новите футболисти на островитяните - Фернандиньо. Самир Насри, Гарет Бари и Джеймс Милнър също получиха доверието на чилиеца.

През първата част голове на „Алианц Арена" нямаше, но шансове за това не липсваха. В 30' Данте и Хави Мартинес не се разбраха, а испанецът попречи на бразилския национал да открие резултата. Малко след това зъби показаха и „гражданите", а удар на Стеван Йоветич мина близо до гредата.

В края на полувремето Манчестър Сити имаше два удобни шанса за откриване на резултата, но английският тим не се възползва. Първо Алваро Негредо стреля в аут от добра позиция, а малко след това отново испанецът бе в центъра на вниманието. Този път Негредо засече с глава центриране на Насри, но Мануел Нойер улови.

След почивката на „Алианц Арена" стана по-интересно, като започнаха да валят и головете.

В 49' Самир Насри бе изведен очи в очи с Мануел Нойер, но германският национал спечели дуела с французина. В 55' Алваро Негредо направи третия си голям пропуск за вечерта, като и този път испанецът стреля с глава, но и този път Нойер спаси.

В 61' юношата на Реал Мадрид все пак се реваншира, а Манчестър Сити откри резултата. Негредо успя да надбяга Хави Мартинес и стреля технично с десния крак, намирайки един от долните ъгли зад Мануел Нойер - 0:1.

Между 66' и 73' обаче баварците отвърнаха на удара, осъществявайки пълен обрат в резултата. В 66' равенството бе възстановено, а точен за Байерн от дузпа бе Томас Мюлер. Пабло Сабалета игра напълно неволно с ръка, но главният рефер прецени да посочи точката. Мюлер застана зад топката и преодоля Пантилимон за 1:1.

Минути по-късно Байерн нанесе и втори удар, посягайки към трофея. Този път точен бе резервата Марио Манджукич, който си нагласи топката на десния крак и разстреля румънския вратар на Сити за 2:1.

Футболистите на Сити се опитаха да се върнат в мача, а две минути преди края Един Джеко направи сериозен пропуск пред Нойер. Босненският национал получи шанс да стреля от непосредствена близост, но не успя да нацели добре топката, позволявайки на Мануел Нойер да отрази.