ВИДЕО И СНИМКИ: Байерн на Гуардиола с първи три точки

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен стартира успешно новия сезон в Първа Бундеслига, а баварците подчиниха с 3:1 гостуващия Борусия Мьонхенгладбах на своя „Алианц Арена".

Така първи успех в немската Бундеслига записа и новият наставник на тима Хосеп Гуардиола, за когото това бе втори официален мач начело на тима. Припомняме, че каталунецът вече претърпя и първа загуба, губейки от Борусия Дортмунд битката за Суперкупата на страната.

Ариен Робен, Марио Манджукич и Давид Алаба от дузпа бяха точни за Байерн, докато Данте си отбеляза автогол през първата част. Баварците обаче показаха някои пропуски в дефанзивен план, които можеха да бъдат наказани, ако срещу тях имаше съперник от ранга на Дортмунд. Иначе Байерн предложи напълно очаквана продукция, като домакините владееха топката в повечето време и се стараеха да контролират случващото се на терена.

Хосеп Гуардиола не можеше да разчита на новите попълнения Тиаго и Марио Гьотце, като първият се оплакваше от треска, докато вторият все още не е напълно готов за игра.

Марио Манджукич отново оглави атаката на баварците, а Франк Рибери и Ариен Робен заеха обичайните си места на двата фланга. Бастиян Швайнщайгер стартира като опорен халф, а Томас Мюлер и Тони Кроос оперираха пред него. Филип Лам, Данте, Джером Боатенг и Давид Алаба започнаха в защита пред Мануел Нойер, докато Хави Мартинес остана на пейката.

Още от самото начало Байерн наложи превъзходство над своя съперник, като баварците натикаха съперника си в неговата половина. Резултатът не закъсня, а още в 10' шампионите откриха. Франк Рибери пусна превъзходен пас зад защитата, който Ариен Робен с едно докосване превърна в гол - 1:0.

В 14' изглеждаше, че Байерн ще постигне разгром в днешния двубой, защото резултатът вече бе 2:0. Изпълнение на Робен от статично положение бе отразено, но при добавката Марио Манджукич не сбърка, бележейки във вратата на Тер Щеген.

Между 16' и 17' двата тима си размениха по един шанс, като Манджукич пропусна от чиста позиция да покачи на 3:0. В 29' пък Мануел Нойер показа високата си класа, отразявайки зрелищно силен изстрел на Крузе.

Десет минути по-късно резултатът бе намален, а Байерн допусна и първи гол във вратата си за новия сезон. Данте и Мануел Нойер не се разбраха при едно центриране в пеналтерията, а бразилецът сам вкара топката във вратата си за 2:1.

До почивката баварците имаха шанс да върнат попадението, но Марк-Андре тер Щеген се намеси брилянтно след бомбен изстрел на Тони Кроос. При последвалия корнер Манджукич стреля с глава, но германският национал отново спаси.

След почивката Байерн успя да затвърди успеха си, но допускайки и много грешки в отбрана. В 52' Ариен Робен се опита да вкара за втори път, но Тер Щеген улови. Пет минути по-късно Борусия отговори чрез Крузе, чийто удар бе париран от Мануел Нойер.

Постепенно мачът навлезе в последните си 20 минути, като именно тогава се стигна и до крайно куриозна ситуация на „Алианц Арена".

Само за две минути бяха отсъдени две дузпи в полза на Байерн, като и в двата случая един и същи футболист - Алваро Домингес, игра с ръка в наказателното поле. В първия случай Тер Щеген спаси изстрела на Томас Мюлер, но при втората дузпа Давид Алаба не сбърка, бележейки за крайното 3:1.

До края на срещата нови голове на паднаха, а Пеп Гуардиола даде шанс за изява на Ян Кирхоф, Рафиня и Хави Мартинес, които доиграха мача.