Серия А се завърна в българския ефир и като по поръчка започнаха да се редят не само изключително интересни мачове, но и великолепни попадения по терените на Апенините.

Дори на пръв поглед не толкова любопитен сблъсък между Наполи и Болоня, изглеждащ с предрешен край, успя да се превърне в зрелище, на каквото рядко имаме удоволствието да се насладим.

Наполи се бореше за второто място и се нуждаеше от победа, но гостите от Болоня имаха собствени проблеми, свързани с битката за оставане в елита. Италианският национал Алесандро Диаманти беше архитектът на великолепната победа на Болоня с 3:2 в Неапол, като в последните 4 минути гостите обърнаха резултата от 2:1 до 2:3.

Вижте какъв чудовищен удар доведе до изравняването на резултата в 86-ата минута - и то той идва от гръцкия национал Панайотис Коне, който обикновено не би привлякъл вниманието на никого в Европа.

С подобно изпълнение обаче Коне може да си спечели приза за гол на сезона в Серия А, защото наистина попадението му беше изключително.

Под видеото ви предлагаме да се насладите на майсторството на Андреа Пирло, който с прекрасен изстрел от пряк свободен удар се разписа за Ювентус срещу Аталанта. Обикновено обръщаме внимание само на статични положения, изпълнявани от Меси и Роналдо, но голът на Пирло заслужава да бъде отчетен.

Още по-долу пък е трудното изпълнение на маестрото Мирослав Клозе, който посече Интер във вълнуващото съботно дерби на „Олимпико", завързало още повече битката в челото на Калчото.

Lazio vs Inter Milan 1:0 Kloseby UCL2410