Отборът на Арсенал зарадва всички свои фенове във Виетнам, след като днес воденият от Арсен Венгер състав сътвори истинска фиеста, печелейки със 7:1 срещу сборен отбор на азиатската държава.

Хеттрик за "артилеристите" наниза Оливие Жиру, докато два гола отбеляза младият талант Чуба Акпом. По едно попадение за Арсенал добавиха Алекс Окслейд-Чембърлейн и Инаси Микел.

Точен за домакините бе Тран Дун, който отбеляза за 1:7 малко преди края.

Мениджърът на гостите Арсен Венгер постави Войчех Шчесни под рамката на вратата, докато Карл Дженкинсън, Бакари Саня, Лоран Косиелни и Киерън Гибс стартираха в защита. Микел Артета, Томаш Росицки, Окслейд-Чембърлен, Серж Гнабри, Лукас Подолски и Оливие Жиру допълниха стартовите единадесет на британците.

През второто полувреме Венгер даде шанс на голяма част от най-младите си играчи, като в игра се появиха още Фабиански, Мертезакер, Уилшър, Миячи, Рамзи и Тио Уолкот.

Първата част премина под доминацията на Арсенал, като главно действащо лице на терена бе Оливие Жиру. Френският таран наниза хеттрик още до почивката, като още в 5' той откри след асистенция на Росицки.

Между 44' и 45' Жиру добави два бързи гола, като първо той се възползва от лошо изчистване на топката, а след това оползотвори подаване на Окслейд-Чембърлейн.

И след почивката нищо не се промени, а Арсенал продължи да бележи.

Още в 46' Окслейд-Чембърлейн с превъзходен удар вкара и четвърти гол, а десет минути по-късно резервата Чуба Акпом вкара първото си попадение в срещата. Минути по-късно отново Акпом бе точен, завършвайки след нова асистенция на Окслейд-Чембърлейн и вкарвайки за 0:6.

Между 75' и 79' двата тима размениха по един гол, като първо Инаси Микел покачи на 0:7, а малко след това Тран Дун спаси виетнамската чест с първо и последно попадение в мрежата на "топчиите".