Голдън Стейт се наложи над домакина Денвър със 131:117 и изравни резултата на 1:1 победи в серията от първия кръг от плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Стивън Къри се отличи с 30 точки и 13 асистенции за гостите, а Джаред Джак допринесе с 26 точки и 7 асистенции, а Харисън Барнс добави рекордните в кариерата си 24 точки.

Играчите на Голдън Стейт показаха отлична успеваемост с 64,9 процента при стрелбата от полето. Тай Лоусън завърши с 19 точки и 12 асистенции, а резервата Кори Брюър също вкара 19 точки, но Денвър загуби като домакин за първи път от 18 януари.

Гостите поеха контрола върха мача след серия от 14:3 точки малко преди почивката и до края не допуснаха обрат.

Шампионът от редовния сезон и защитаващ титлата си Маями поведе с 2:0 победи на Изток след 98:86 над гостуващия Милуоки. Дуейн Уейд наниза 21 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с 19 точки, 8 борби и 6 асистенции.

Това беше десета поредна победа за Маями в лигата Милуоки стигна до 65:68 в началото на четвъртата част, но последва серия от 12:0 точки за домакините, което се оказа решаващо. Ирсан Илясова беше най-резултатен за гостите с 21 точки.

Ню Йорк също взе преднина от 2:0 победи в друг мач от първия кръг на плейофите в Източната конференция след 87:71 над гостуващия Бостън. Кармело Антъни реализира 34 точки за успеха, а Джей Ар Смит добави 19.

Домакините изоставаха с 6 точки на почивката при 42:48, но през второто полувреме позволиха на съперника да отбележи само 23 точки и стигнаха до крайната победа. Ключова за успеха се оказа серията от 24:4 точки в началото на третата част.

Пол Пиърс беше най-резултатен за Бостън с 18 точки. Кевин Гарнет добави 12 точки и 11 борби.