Бразилският полузащитник на Галатасарай Фелипе Мело се превърна в герой за своя отбор в гостуването на Елазъгспор в мач от 13-ия кръг на турската Суперлига.

Чим Бом спечели важна победа с 1:0 в тежката си визита, благодарение на гола в 50-ата минута на Йекта Куртулуш.

В 90-ата минута вратарят на гранда от южната ни съседка Фернандо Муслера беше изгонен директно с червен картон, а треньорът Фатих Терим нямаше право на повече смени.

Така на вратата за Чим Бом трябваше да застане някой от полевите играчи - в случая с голямата отговорност се нагърби бившият халф на Ювентус Фелипе Мело.

Напрегнатата ситуация вече се развиваше в продължението на мача, а зад топката застана футболиста на домакините Тюркдоган.

Той обаче вероятно подцени положението, защото се опита да стреля технично без почти никаква сила, но Мело действа професионално като истински вратар и изчака да види къде ще отиде топката, преди да се хвърли.

В крайна сметка домакините останаха засрамени, че не успяха да спрат устрема на Галатасарай, а Мело със сигурност може да си прибави този любопитен момент от мача в автобиографията.

След края на 13-ия кръг в Суперлигата Галатасарай отново излиза на 1-во място в класирането вече еднолично начело с 25 точки. 2 по-малко има вторият Анталияспор, който направи равенство 1:1 като гост на Бурсаспор.