Германският национален отбор допусна попадение в края на първата част на гостуването си на Франция, но след почивката с два бързи гола стигна до пълния обрат и крайната победа 2:1 на „Стад дьо Франс".

Матийо Валбуена откри резултата в полза на „петлите", въпреки че Бундестимът беше отправил поне 7 опасни изстрела към вратата на Уго Льори. След почивката обаче логиката възтържествува и немците осъществиха обрат.

Асът на Байерн (Мюнхен) Томас Мюлер изравни на 1:1 в 54-ата минута, а колегата му от Реал Мадрид Сами Кедира направи 1:2 четвърт час преди края на редовното време.

Въпреки че превъзходството бе на страната на германците преди почивката, в самия край на полувремето Карим Бензема разтресе горната греда с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

За Валбуена остана най-лесното и при добавката с глава нямаше никакви проблеми да се разпише - 1:0.

Мюлер ознаменува с гол 7-мото си поредно започване сред титулярите на Йоахим Льов.

Офанзивният халф на Байерн или е реализирал, или е подавал за гол във всеки един от 19-те си срещи за баварците и тази вечер не пропусна да сложи името си сред голмайсторите.

Резервата Капуе загуби невнимателно топката и тя попадна в Гюндоган, който моментално изведе Мюлер и за него не бе трудно да преодолее Льори - 1:1.

В 75-ата минута Сами Кедира също пренесе отличната си форма от Реал Мадрид в изява с националната фланелка, след като се възползва от невероятен пас на съотборника си в „кралския клуб" Месут Йозил и направи 1:2.

В 93-ата минута Франция като нищо можеше да стигне до изравняването, след като Франк Рибери изведе Нензема на чиста позиция, но Матс Хумелс с решителна намеса предотврати късен гол.

szólj hozzá: France vs Germany 1:2 GOALS HIGHLIGHTS