Нападателят на Арсенал Лукаш Подолски се нуждаеше само от 9 секунди, за да изведе Германия напред в резултата в гостуването на Еквадор и да вдъхнови успех с 4:2 в приятелска среща.

Това забележително негово постижение е болезнено близо до рекорда, признат от ФИФА за най-бърз гол в историята на Световните първенства.

През 1993-та година Давиде Гуалтиери се разписа в 8.3-ата секунда за Сан Марино срещу Англия в квалификациите за Мондиал '94 в САЩ.

Ранното попадение на Подолски обаче не бе единствено, защото в 3-ата минута Германия вече водеше с 2:0 чрез Ларс Бендер. Той получи добър пас от Сидни Сам и напредна през центъра, като около него нямаше съперник и с премерен изстрел увеличи аванса на Бундестима.

В 17-ата минута зрителите в Еквадор отново се разочароваха, защото Макс Крус направи пробив по левия фланг и центрира за Подолски, който отблизо наниза 3-тото попадение във вратата на домакините.

В 24-ата се очерта истинска катастрофа за Еквадор, защото Роман Нойщедер намери Бендер, чийто изстрел по тревата се оказа неспасяем за стража Максимо Бангера - 0:4.

В състава на Йоахим Лоьв отсъстваха играчи на финалистите в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), но това не пречеше на титулярите в Бундестима да разнищят съперника си за отрицателно време.

Антонио Валенсия върна едно попадение за Еквадор малко преди края на първото полувреме, а в 84-ата минута капитанът Валтер Айови с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар оформи крайното 2:4.

Германия ще изиграе втория си мач от американското си турне в неделя, когато се изправя срещу водения от Юрген Клинсман тим на САЩ.