Германия и Швеция направиха поредното си голово шоу на стадион „Расунда" в Солна, като Бундестима изпрати световните квалификации подобаващо с атрактивна победа 5:3 над коравите домакини.

Най-силните отбори в Група С не разочароваха феновете по трибуните, въпреки че реално срещата нямаше значение за разпределение на местата в крайното класиране.

Както е известно, Германия още в петък си осигури класиране на Световното първенство в Бразилия през 2014-та година, като завършва на 1-во място в таблицата

Бундестима е с цели 28 точки в актива си, а на втора позиция остава Швеция с 20 пункта и участие на бараж като един от четирите поставени отбора. Австрия задържа третото място (17 точки) след днешната победа с 3:0 над последния в таблицата Фарьорски о-ви (1 точка), а 4-та е Ирландия (14 пункта), сразила с 3:1 Казахстан (5 точки).

И Швеция, и Германия не излязоха на терена в Солна с титулярните си единайсеторки, но от това не пострада зрелището в двубоя. Домакините поведоха с гол в 7-ата минута на Тобиас Хисен, а в 43-ата съотборникът на Димитър Бербатов във Фулъм - Александър Качаниклич покачи на 2:0

Домакините обаче не можаха да се оттеглят на почивка с комфортната преднина, защото асът на Арсенал Месут Йозил успя да намали в послендите секунди на първото полувреме - 2:1. Така за първи път от октомври 2009-та година насам Германия се прибра в паузата изоставайки в резултата.

В 53-ата минута Марио Гьотце доказа, че започва да навлиза в оптимална форма и ще може да радва феновете на Байерн (Мюнхен) през сезона, след като бе точен за 2:2. Талантът на Челси Андре Шюрле пък напълно оправда гласуваното му доверие от селекционера Йоахим Льов.

Бившият нападател на Байер (Леверкузен) наниза хеттрик между 57-ата и 76-ата минута, като първо осъществи пълния обрат, след това в 66-ата минута се разписа за 2:4, а в 76-ата реализира 8-ия гол в мача.

Преди това Тобиас Хисен с второто си попадение в срещата бе намалил на 3:4 в 69-ата минута.

Suecia Vs Alemania 3-5, Elim. Brasil 2014by futbolsapiens