Отборът на Гана записа първа победа в турнира за Купата на африканските нации, след като се наложи с минималното 1:0 над състава на Мали в мач от група Б на надпреварата.

Единственото попадение в срещата падна преди почивката и бе дело на Уакасо Мубарак, който се разписа след точно изпълнена дузпа в 38-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Емануел Агиеманг Баду в наказателното поле.

"Черните звезди" бяха по-активни по време на целия мач и можеха да победят и с по-изразителен резултат, ако не бяха многото пропуски пред противниковата врата.

Футболистите на Того пък бяха сериозно ощетени от съдията, който спести червен картон на вратаря на Гана, след като още в началото на мача той игра с ръка извън наказателното поле, но получи само жълт картон.

След този победа Гана оглави класирането в група Б с актив от 4 точки, а Мали е на втора позиция с 3 пункта.

По-късно днес, от 20:00 часа българско време, е вторият мач в групата между Конго и Нигер.

szólj hozzá: ghana