Галатасарай даде силна заявка за второто място в група "B" на Шампионска лига, след като тази вечер без особени усилия надигра с 3:1 Копенхаген и се нареди зад Реал Мадрид в класирането.

Турският гранд реши всичко в срещата през първото полувреме, след като още в 10' Фелипе Мело откри резултата, а в края на частта се разписаха Снайдер в 38' и Дидие Дрогба в 45'. През втората част имаше доста интересни ситуации, но гола падна само в домакинската врата, а автор на попадението бе Клаудемир (88').

Победата прави Галатасарай фаворит за второто място, тъй като тимът има 4 точки и е с 2 повече от Ювентус, който трябва да гостува в Истанбул през следващия месец. Копенхаген е с 1 точка, а лидер е Реал Мадрид.

От самото начало домакините натиснаха и още във 5' можеха да открият резултата, но атрактивен удар на Снайдер беше париран от вратаря.

Натискът обаче продължи и логично се стигна до 10'. Дрогба се пребори с трима край флагчето за изпълнение на корнер и успя да подаде на Ебуе, който центрира отлично в наказателното поле, а Мело с глава реализира - 1:0.

Натискът на "чим бом" продължи и Дрогба се озова сам срещу вратаря, но пропусна да се разпише. Нападателят от Кот д'Ивоар направи още един пропуск, но в 38' домакините се разписаха, след като самостоятелен пробив на Ебуе завърши с подаване към Снайдер, който с кинжален удар по диагонала се разписа за 2:0.

До края на полувремето обаче имаше време за още едно попадение, след като в 45' пробив в наказателното поле направи Ебуе, който се разправи с няколко защитници преди да насочи топката към Дрогба - удар и 3:0 за Галатасарай.

През втората част логично възпитаниците на Роберто Манчини намалиха темпото в играта, но ппродължиха да се забавляват на терена. Пропуски обаче направиха най-вече Снайдер и Йълмъз, а в 88' с първата си смислена атака Копенхаген отбеляза чрез Клаудемир - 3:1.