Фелипе Мело вкара гол от дузпа при победа на Галатасарай с 1:0 над Порто в първия мач от приятелския турнир "Емирейтс", който се провежда на стадиона на английския футболен клуб Арсенал.

Порто не успя да се възползва от изключително добрите си положения в срещата и дори пропусна две дузпи след слаби удари на Джаксон Мартинес и Лучо Гонсалес.

Пълната доминация на португалския шампион през първото полувреме обаче беше заличена през втората част, когато в редиците на Галатасарай заиграха Дидие Дрогба и Уесли Снайдер.

Защитникът Емануел Ебуе, бивш играч на Арсенал, пък спечели дузпата, реализирана от бразилеца Мело.

Вратарят на Порто Едуардо направи зверско нарушение в краката на Дрогба в 55-ата минута, за което трябваше да бъде изгонен, но дори не получи жълт картон.

По-късно днес Арсенал приема Наполи на собствения си стадион във втория мач от турнира, посочва БТА.