Отборите на Бразилия и Русия завършиха 1:1 в контролна среща игра на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Руснаците бяха близо до успеха в този мач след като показахa по-добра игра през по-голямата част от мача. „Сборная" поведе в 73-та минута на мача след попадение на Файзулин, но Фред успя да спаси „селесао" от загуба с гол в последната минута. Сколари все още няма победа от както пое тима на Бразилия, докато Фабио Капело все още няма загуба.

Селекционерът на Бразилия направи няколко промени от мача с Италия, като в състава се завърнаха Тиаго Силва, Марсело и Кака. Фабио Капело заложи на Кержаков и Кокорин в предни позиции.

Руснаците започнаха силно и още в третата минута Жулио Сезар спаси страхотен удар на Сергей Игнашевич. Малко след това Кержаков не успя да нацели вратата. Нападателят на Зенит получи още един шанс, но бе изпреварен от Тиаго Силва.

Неймар и компания разочароваха с подаванията си в предни позиции, като не успяха да стигнат до сериозна голова опасност. Отново Жулио Сезар се намеси добре в края на полувремето. Бразилците вдигнаха оборотите през втората част, но липсваше точност в паса за гола. Кака и Неймар създаваха трудности за защитата, но не и за вратаря.

Така се стигна до 73-та минута, когато удар на Широков бе блокиран, но топката попадна във Файзулин, който се разписа за 1:0. Руснаците се виждаха победители в този мач преди да се стигне до 90-та минута, когато Фред изравни след центриране на Марсело. В последните секунди се отвори по една възможност пред двата отбора, но в крайна сметка срещата приключи при резултат 1:1.