Снощи Барселона допусна равенство 2:2 с Малага в първи 1/4-финал за Купата на Краля на своя "Камп Ноу", а една от водещите теми на разговор е чилийското крило на каталунците Алексис Санчес.

Южноамериканецът направи два фрапантни пропуска през първото полувреме на мача, когато на два пъти не успя да уцели вратата от непосредствена близост.

В крайна сметка пропуските на Алексис натежаха, а Барса допусна изравняване в заключителните минути на двубоя.

Наставникът на каталунците Тито Виланова защити публично чилийския си възпитаник, но това не спря голяма част от феновете на Барселона да изригнат срещу крилото.

Техничарят получи и освирквания по време на смяната си след почивката, което му се случва не за първи път.

Мнозина специалисти вече твърдят, че през лятото Барселона ще се раздели с Алексис, когото привлече през лятото на 2011 година от италианския Удинезе. Чилиецът така и не оправда напълно големите очаквания към него, въпреки не дотам лошия му дебютен сезон в Испания.