Флуминензе спечели титлата във футболното първенство на Бразилия. Възпитаниците на Абел Брага победиха Палмейрас с 3:2 като гост и триумфираха с шампионската купа за четвърти път в клубната си история след 1970, 1984 и 2010 година.

Водещият реализатор в лигата Фред отбеляза две попадения, включително и победното в 88-ата минута, а Флуминензе събра 76 точки и има непреодолим аванс от 10 точки пред Гремио три кръга преди края.

Фред, който има 19 гола от началото на сезона, откри резултата в добавеното време на първото полувреме, а за домакините Маурисио Рамос си отбеляза автогол в 54-та минута. Палмейрас изравни с попадения на Ернан Баркос в 62-та и на Патрик Виейра в 65-та минута. Две минути преди последния съдийски сигнал Фред донесе успяха на Флуминензе след асистенция на Рафел Морейра.

Загубата пък почти сигурно праща Палмейрас във втора дивизия. Тимът на Жилсон Клейна изостава на 18-ото място, на 7 точки от спасителната зона, посочва БТА.

Гремио победи Сао Пауло с 2:1, а Атлетико Минейро завърши 1:1 като гост на Васко Да Гама и е на трета позиция с 65 точки актив.

"Много добър отбор, в които има лоша атмосфера не може да стане шампион. Но добър отбор с отлична атмосфера може да донесе титлата. В тима няма звезди. Дори Фред, който е капитан и водещ реализатор, е само един играч от отбора", каза след мача старши треньорът на Флуминензе Абел Брага.

Хиляди фенове на отбора излязоха по улиците, за да отпразнуват шампионската титла. Вече са ясни и два от четирите отбора, които изпадат - Фигейрензе и Гоянензе.