снимка: fluminense.com.br

Фламенго победи с 2:1 у дома Интернасионал в дербито на 27-ия кръг на бразилското първенство.

Леонардо да Силва Моура откри резултата в полза на домакините в 29-ата минута, а Ернан удвои аванса в 72-ата минута. Рафаел Моура реализира почетното попадение в полза на отбора от Порто Алегре осем минути преди края на двубоя.

След този успех Фламенго е на седма позиция с 37 точки, докато Интернасионал заема осмото място със същия актив.

Лидерът Крузейро загуби с 0:2 у дома срещу Сао Пауло, но все още има убедителен аванс от 11 точки на върха в класирането.

Намиращият се на втора позиция състав на Гремио пък загуби с 1:2 у дома срещу Крисиума и не успя да намали изоставането си от водача.

Ботафого, който е на трето място победи с 3:1 навън тима на Наутико, информира БТА.