Фиорентина постигна трудна, но много важна победа с 2:0 при гостуването си на Аталанта, която позволи на „виолетовите" да останат в битката за класиране в топ 3.

Възпитаниците на Винченцо Монтела страдаха на терена на „Стадио Адзури д'Италия", главно заради многото отсъстващи играчи, но след почивката постигнаха целта си и се доближиха на 3 точки до Милан.

Благодарение на головете в 61-ата минута на Давид Пизаро от дузпа и Марсело Ларондо в 72-ата минута Фиорентина вече има 55 пункта и е 4-ти в таблицата. Ла Виола се извиси с 4 точки над Лацио и 5 над Интер, които утре ще играят своите мачове от 32-ия кръг на Серия А.

Аталанта имаше по-добрите шансове през първото полувреме и може да съжалява, че не спечели дори точка от домакинството си на Фиорентина. Бергамаските остават с 37 точки на 13-то място и могат да бъдат изместени от Сампдория (36), Торино (36) и Киево (35).

Ако утре Милан не успее да спечели дербито с Наполи, то Фиорентина ще продължи да притеснява „росонерите" в борбата за място в топ 3.

Героят от лудата победа с 4:3 над Интер Херман Денис в този двубой не направи добро впечатление с екипа на Аталанта и грубо влизане в 90-ата минута му изкара директен червен картон.

Винченцо Монтела не можеше да разчита на Стеван Йоветич, Лука Тони, Стефан Савич, Мати Фернандес, Рафал Волски и Ненад Томович, докато Адем Ляич беше резерва и се появи едва второто полувреме.

Поради тази причина през първата част инициативата бе в ръцете на бергамаските, но те се провалиха в опита си да открият резултата.

Така след почивката героите за „виолетовите" бяха по-малко очаквани - Пизаро в 61-ата минута даде ценен аванс на гостите, а в 72-ата Ларондо реализира първия си гол с екипа на тима от Флоренция.

Atalanta-Fiorentina 0-2 Highlights All Goalsby marcoxxx46