Фиорентина даде всичко от себе си, но сълзите останаха за гражданите на Флоренция, след като "виолетовите" разбиха с 5:1 като гост Пескара, но Милан покоси в края Сиена с 2:1 и така тимът на Виченцо Монтела остана на 4-о място в класирането.

Фиорентина събра 70 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за класирането в Шампионска лига, след като Милан окупира 3-то място със 72 точки и ще играе в предварителните кръгове на най-авторитетния клубен турнир.

Пескара имаше първият шанс в срещата в началните минути, но оттам нататък Фиорентина наложи напълно своя стил на игра и стигна до така нужния аванс. В 16' Куадрадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Лияич засече и откри резултата - 0:1.

Това отпуши гостите, като нападателят реализира и второ попадение само 8 минути по-късно, след като се възползва от прекрасно подаване на Матиас Фернандес.

В тези минути "виолетовите" чуха, че на "Артемио Франки" Милан губи с 0:1 от Сиена. Това вдъхнови гостите, като в 28' двубоят беше решен - с прекрасен удар извън наказателното поле Фернандес направи резултата класичекси - 0:3.

Настроението в играта на Фиорентина си личеше през цялото време, но следващият гол падна чак в 54', когато прекрасен изстрел на Йоветич намери очертанията на вратата за четвърти път - 0:4. В 59' домакините инкасираха още един гол, след като Лияич реализира своя хеттрик.

До края на срещата Витиглио реализира гол за домакините, но "виолетовите" се интересуваха единствено от случващото се на "Артемио Франки". Там обаче в 86' Милан реализира пълен обрат и така футболистите на Фиорентина не можеха да повярват - за 4 минути изпуснаха завръщането си в "лигата на богатите".