Отборът на Еспаньол се наложи с 2:0 над Малага като гост в среща от 28-ия кръг на Примера Дивисион с голове на Диего Колото и Серхио Гарсия. Така тимът от Барселона запази 13-ото място във временното класиране, но се изравни по точки с 11-ия и 12-ия - Валядолид и Севиля, като и трите състава имато по 35 точки.

Домакините от Малага пропуснаха златна възможност да се изравнят с четвъртия в таблицата Реал Сосиедад и останаха 6-и с 44 пункта.

Българинът Мартин Петров беше на резервната скамейка, но така и не се появи в игра за Еспаньол, а отборът му постигна първи успех след 3 двубоя без победа. Хитът в Шампионската лига Малага в четвърти пореден мач не можа да стигне до трите точки.

След сравнително скучно първо полувреме, резултатът беше открит малко след началото на втората част. Голът вкара защитникът на Еспаньол Диего Колото в 49-ата минута, след като се възползва от грешка на вратаря на андалусците Вили Кабайеро. Стражът на Малага се опита да избие топката с една ръка след корнер, но не сполучи и топката попадна у левия бек на гостите, който опъна мрежата с удар от границата на малкия пеналт.

В 66-ата минута централният нападател на Еспаньол Серхио Гарсия покачи на 2:0 с хубав удар с десния крак след центриране на Вакасо.

До края на срещата тимът на Малага опита да стигне до попадение, но съставът беше видимо уморен от битката с Порто в Шампионската лига и не успя да направи нищо запомнящо се.

Така гостите от Барселона си тръгнаха с трите точки от „Ла Росареда", записвайки първа победа от 4 мача насам.

В следващия 29-и кръг в Ла Лига Малага гостува на Райо Вайекано, а Еспаньол приема Реал Сосиедад.