снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Англия Манчестър Сити не можа да зарадва привържениците си на стадион „Етихад" с победа срещу Евертън и стигна само до равенство 1:1 в мач от 15-ия кръг на Премиършип.

Въпреки неубедителното представяне „гражданите" се изравняват на върха с Манчестър Юнайтед, който обаче още не е изиграл двубоя си от кръга - гостуване на Рединг по-късно тази вечер.

„Карамелите" откриха резултата в срещата в 34-ата минута чрез водещия си реализатор Маруан Фелайни, за когото това бе 8-мо попадение до момента през сезона.

Само двама нападатели в Премиършип (Мичу и Луис Суарес) имат по-добра статистика в това отношение от белгийския национал, който може и да си заслужи трансфер в по-елитен европейски клуб през зимата.

В 44-ата минута реферът Лий Пробърт отсъди спорна дузпа за нарушение именно на Фелайни срещу Един Джеко, който загуби въздушния двубой и се строполи на тревата след контакта със съперника си.

Карлос Тевес застана зад бялата точка и с хладнокръвно изпълнение в средата на вратата изравни резултата на 1:1, за да маркира 7-мото си попадение в Премиършип и 8-мо общо за сезона в Англия до момента.

След почивката безидейната игра на Сити в атака не беше променена дори от включването на италианския национал Марио Балотели, който така и не излезе на изгодна позиция за стрелба.

В действителност единственият опасен удар към вратата на стража Тим Хауърд бе дело на бившия десен бек на Интер Майкон, който пробва от далечна дистанция с остър шут да се разпише, но не Хауърд успя с веща намеса да предотврати неприятности за тима си.

Така Манчестър Сити вече има 33 точки и дели временно първото място с Манчестър Юнайтед, като поне увеличава дистанцията спрямо себе си и еврошампиона Челси, който днес беше покосен с 3:1 при визитата си на съгражданите Уест Хям.

Евертън пък записа 8-мо равенство в кампанията до момента и не можа да се върне на пътя на победата, но вече има 23 точки, които са му достатъчни да продължава да се намира на 8-мо място в класирането. 1 пункт по-малко имат „чуковете" от Лондон.

В заключителните секунди на срещата Никица Йелавич можеше да разплаче домакините с удара си от статично положение пред наказателното поле, но Джо Харт успя да отклони топката. Вратарят на Сити имаше късмет, че след намесата му кълбото не посети мрежата и излезе в корнер на сантиметри от гредата.

Това е 3-то реми на „гражданите" в последните им 5 мача от Премиършип и за втори път в кампанията до момента не успяват да запишат успех на „Етихад Стейдиъм", където имат 6 победи в 8-те си домакинства досега.

szólj hozzá: Man City vs Everton 1:1 GOALS HIGHLIGHTS