Нападателят на Галатасарай Дидие Дрогба е в Турция едва от съвсем скоро, но още от началото на престоя си показа спортсменския си характер и високия си морал.

Веднага след мача на "Чим Бом" с Ордуспор снощи,  африканският нападател отиде веднага в болницата, за да посето съперниковия футболист Давид Барал.

Испанецът се контузи именно след сблъсък между него и Дрогба в края на срещата. Двамата скочиха за една топка при центриране от корнер, удариха лошо главите си и се свлекоха на земята.

Травмата на Барал, който бе влязал в игра само няколко минути по-рано, се оказа сериозна и той трябваше да напусне игра и бе откаран в болница. Нападателят от Кот Д'Ивоар пък успя да продължи.

Веднага след нейния край той, заедно с Фатих Терим и съпругата му, отидоха в клиниката при Барал, за да се уверят в стабилното състояние испанеца.

След края на срещата, лекарите настояли и Дрогба да отиде да се прегледа, но първото му желание било да види състоянието на противниковия футболист.

Иначе на терена Галатасарай победи с 4:2, като постигна впечатляващ обрат в рамките на 20 минути, след като през първото полувреме изоставаше с 0:2. Дрогба игра до 87-та минута, когато бе заменен. Началото на обрата за Галатасарай пък постави друго звездно попълнение на испанския гранд - Уесли Снайдер, който се разписа в 58-та минута.