снимка: galatasaray.org

Котдивоарската голова машина на Галатасарай Дидие Дрогба донесе първи трофей във витрината на "Чим Бом" през новия сезон.

Дрогба се превърна в герой за своя отбор, след като вкара единствения гол, с който донесе победата на над големия съперник Фенербахче с 1:0 във финала за Суперкупата на Турция, игран в Кайзери.

Срещата завърши без победител в редовното време - 0:0 и така се стигна до две продължения, а бившият нападател на Челси откри резултата в 99-ата минута, разстрелвайки с глава вратаря на "фенерите".

Въпреки опитите на Фенербахче, до края на двете 15-минутни продължения крехката преднина на Галатасарай се запази и така истанбулският гранд се поздрави с успеха.

Новият сезон в турската Суперлига започва този петък (16 август) с мача Анталияспор - Кайзериспор.