Отборът на Пари Сен Жермен изненадващо отпадна от турнира за Купата на Франция още на четвъртфиналите, след като загуби след изпълнение на дузпи от опашкаря в Лига 1 - Евиан Тонон Гаяр.

Срещата завърши при резултат 1:1 след изиграването на редовното време и двете 15-минутни продължения и така победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

При тях пък пропуски за гостите от Париж направиха звездите Златан Ибрахимович и Тиаго Силва, което се оказа решаващо.

Началото на мача не предвещаваше такава развръзка, след като столичани откриха резултата още в 8-ата минута, когато точен бе Хавиер Пасторе.

Футболистите на Евиан обаче не се отказаха и подкрепяни от вярната си публика, се хвърлиха в атаки, и заслужено стигнаха до изравнително попадение в 43-ата минута, дело на Сабер Халифа.

След почивката и пред двата отбора се отвориха възможности за гол, но до такъв така и не се стигна, същото се случи и в двете продължения. ПСЖ пък завърши мача с човек по-малко, след като Тиаго Мота бе изгонен в 117-ата минута.

При последвалите дузпи тях, Златан Ибрахимович и Тиаго Силва пропуснаха още първите два удара за ПСЖ, с което до голяма степен подариха победата на скромния си съперник.

Домакините пък не показаха никаква милост от бялата точка, като реализираха всичките си изпълнени удари, за да се поздравят с успеха след 4:1 при дузпите, класирайки се за полуфиналите.