снимка: Guliver/Getty Images

Димитър Бербатов донесе три точки на своя Фулъм и наказа бившия си клуб Тотнъм, като днес българинът отбеляза единствения гол за успеха на "котиджърс" с 1:0 на "Уайт Харт Лейн" в Лондон.

Бербатов се разписа в началото на втората част, когато с десния крак засече центриране на Саша Ритер. Благоевградчанинът постъпи джентълменски и демонстративно не изрази радостта си от гола, отдавайки уважение на своя бивш тим.

Така Тотнъм записа трета поредна загуба във всички турнири, като по-късно днес "шпорите" могат да бъдат изместени от Челси на третото място в Премиършип. Фулъм от своя страна записа девета победа за сезона и се изкачи на 10-а позиция с актив от 36 точки на сметката си.

Димитър Бербатов пък отбеляза 11-ия си гол във Висшата лига за този сезон.

Димитър Бербатов очаквано оглави атаката на Фулъм срещу бившия си тим, като Брайън Руис отново действаше в близост до българския таран. Деймиън Дъф и Ашкан Дежага стартираха на двата фланга, а Стив Сидуел и Гиоргиос Карагунис започнаха като двойка вътрешни халфове.

Българският национал Станислав Манолев отново не попадна в групата на Фулъм.

Гарет Бейл и Емануел Адебайор трябваше да притеснят защитата на "котиджърс", докато Аарън Ленън остана извън групата на Тотнъм. На резервната скамейка останаха Клинт Демпси и Джърмейн Дефоу, както и германският халф Люис Холтби.

През първата част срещата на "Уайт Харт Лейн" предложи малко интересни ситуации пред двамата вратари, а Тотнъм и Фулъм се оттеглиха на почивка при нулево равенство. В 6' намиращият се в страхотна форма Гарет Бейл опита удар с глава, но Саша Ритер спря полета на топката.

В 22' Тотнъм създаде първа по-опасна ситуация пред Марк Шварцер, но Гилфи Сигурдсон пропиля добра възможност. Гарет Бейл намери добре исландеца в пеналтерията на Фулъм, но Сигурдсон не успя да отиграе топката по възможно най-добрия начин.

Минута преди почивката Димитър Бербатов напомни за присъствието си на терена, демонстрирайки отличния си поглед върху играта. Българинът центрира опасно в наказателното поле на "шпорите", където Брайън Руис за малко не се възползва от неубедителна намеса на Уго Лорис.

Втората част стартира по възможно най-добрия начин за Фулъм, след като "котиджърс" откриха резултата едва шест минути след подновяването на играта. Дежага изведе отлично Саша Ритер по десния фланг на нападението, а германският футболист центрира към непокрития Димитър Бербатов в наказателното поле на Тотнъм. Българският таран засече топката и я прати зад гърба на Лорис, след което джентълменски отказа да отпразнува гола си в мрежата на своя бивш клуб.

Това явно обърка футболистите на Андре Вилаш-Боаш, защото последваха нови силни минути за Фулъм. В 57' рикоширал изстрел на Сидуел за малко не изненада Лорис, а минута по-късно Бреде Хенгеланд пропусна непростимо с глава от близка дистанция.

Мениджърът на Тотнъм реагира и пусна в игра Джърмейн Дефоу, който имаше отличен шанс да изравни в 70'. Нападателят на домакините засече центриране на Колкър, но неостаряващият Марк Шварцер се намеси брилянтно и спаси вратата си. Минути по-късно с глава стреля и Емануел Адебайор, но тогоанецът не успя да уцели очертанията на вратата.

И до края на сблъсъка Тотнъм така и не намери път към вратата на Марк Шварцер, като "шпорите" бяха близо до допускането и на втори гол. В 85' Брайън Руис центрира отлично за  Дежага, който обаче вместо да стреля, се опита да върне топката с глава към свой съотборник. В 89' Тотнъм пропиля нов шанс за изравнителен гол, като и този път Марк Шварцер не позволи на Дефоу да отбележи.

szólj hozzá: Tottenham vs Fulham 0.1 Berbatov