Реал Мадрид постигна втори успех от втори изигран мач в испанската Ла Лига през този сезон, след като днес „кралския клуб" спечели с минималното 1:0 гостуването си на Гранада.

Единственият гол в мача реализира френският национал Карим Бензема, а вниманието отново бе приковано към капитана на „белите" Икер Касияс, който за втори пореден мач остана на резервната скамейка.

На мястото на Сан Икер стартира Диего Лопес, като именно той измъкна мадридчани в няколко ключови ситуации. Лопес на няколко пъти спаси вратата си от сигурни попадения, с което и на практика спаси твърде крехкия аванс на Реал Мадрид.

Така „кралския клуб" продължава със стопроцентов актив от 6 точки, колкото имат още шампионът Барселона, Виляреал, Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао. Гранада остава в средата на таблицата с една победа до момента.

Карим Бензема води атаката на Реал в днешната вечер, а Кристиано Роналдо, Иско, Месут Йозил и Анхел ди Мария атакуваха от втора позиция. Пред отбраната действаше Лука Модрич, докато Кака отново остана на пейката.

Двубоят стартира отлично за гостите, които поведоха след само десет минути игра. Кристиано Роналдо се отчете с асистенция и подаде на Бензема, който от своя страна прониза домакините за 0:1. Малко след това попадение на Йозил пък бе отменено поради засада.

В 19' Диего Лопес осъществи първото си спасяване в мача, а преди почивката изстрел на Роналдо бе блокиран.

През втората част Гранада можеше да възстанови равенството, но авансът на „белите" оцеля. В 57' претенции на домакините за дузпа бяха подминати. Роберто Фернандес също показа класа и спаси удар на Иско, а в добавеното време отново дойдоха моментите на Диего Лопес. Стражът показа защо е предпочитан от Карло Анчелоти и спаси победата на Реал, отразявайки изстрел на Рики.