Денвър надделя над домакина Оклахома Сити със 114:104 и записа рекордната в клубната си история 13-а поредна победа в НБА. Гостите изоставаха с 10 точки при 28:38 в началото на втората четвърт, но след почивката поеха контрола върху и стигнаха до обрат.

Тай Лоусън наниза 25 точки, а резервата Андре Милър добави 20 точки и 9 борби за успеха. Кевин Дюрант от домакините беше най-резултатен с 34 точки, а Ръсел Уестбруук допринесе с 25 точки за Оклахома, който загуби като домакин за едва пети път пред сезона и остана на второ място в Западната конференция.

Лидерът в Централната дивизия Индиана разгроми гостуващия Орландо с 95:73. Пол Джордж реализира 19 точки, а Тайлър Хансбъро се отличи с 14 точки и 14 борби за домакините, които излязоха на втора позиция на Изток.

Морис Харклес и Аарон Афлало с по 10 точки бяха най-резултатни за тима на Орландо, който допусна четвърто поредно поражение, след като записа само 31.8 процента успеваемост при стрелбата от полето, посочва БТА.

Брандън Дженингс вкара 24 точки, а Монта Елис добави 21 за победата на Милуоки над Портлънд със 102:95 като домакин. Уесли Матюс беше най-резултатен в мача с 28 точки, но Портлънд загуби за десети път в последните си 11 гостувания.

Маркъс Торнтън наниза 25 точки при успеха на Сакраменто над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 116:111. Домакините наваксаха 8-точков дефицит в последните 11 минути на срещата, за да постигнат първи успех над съперника след повече от две години. Блейк Грифин с 26 точки беше най-добър за лидера в Тихоокеанската дивизия, но това не помогна да бъде избегнато поражението.