Легендата на Ювентус Алесандро Дел Пиеро отбеляза първия си гол в новия си отбор Сидни ФК. Дел Пиеро направи това със своята запазена марка от пряк свободен удар.

Това бе първи гол на Дел Пиеро откакто пристигна в Австралия, но неговия тим загуби с 2:3 от Нюкасъл Джетс. Още по-любопитното е, че за състава на Нюкасъл дебютен гол записа бившия английски национал Емил Хески.

Дел Пиеро се разписа в средата на първото полувреме с хубав изстрел в горния ляв ъгъл на вратата. Публиката на стадиона полудя след като това бе и първи домакински двубой за Дел Пиеро и целия „Алианц Стейдиъм" стана на крака да го аплодира. Голяма част от феновете се бяха подготвили с различни плакати на италианската звезда за да го подкрепят в първия му домакински двубой.

Въпреки гола обаче домакините не успяха да се спасят от загубата. Дел Пиеро изравни резултата в 26-та минута като преди това Грифит даде преднина на гостите. В края на полувремето Емил Хески се разписа за 1:2, а Гуудуин покачи на 1:3. Пауъл върна надеждите на домакините за 2:3 в 76-та минута.

Така от началото на сезона Сидни няма победа в първите два кръга.