Далас Старс постигна трета поредна победа в Националната хокейна лига, след като в единствения мач от днешната програма надви с 3:1 като домакин Анахайм Дъкс в дербито на Тихоокеанската дивизия.

Тревър Дейли и Джейми Бен нанизаха по едно попадение за „звездите" от положение „пауър-плей" и донесоха комфортен аванс на домакините още през първата третина. Превъзходството на Далас бе изразено в тези 20 минути от срещата и ударите бяха 16:7 в тяхна полза, като в края на двубоя по този показател те запазиха предимството си 28:20.

Анахайм намали резултата във втората третина чрез Нико Бонино, но Луи Ериксън вкара за 3:1 в последната част, за да прекрати поредицата от 4 успеха на Дъкс в шампионата до момента.

Вратарят на Далас Кари Летонен направи 21 спасявания, за да даде своя принос за победата, а защитникът Дейли бе отличен като най-добър в мача заради попадението си, общо 3-те удара към вратата и двете чисти физически интервенции срещу съперниците.

Анахайм беше по-добрият отбор на леда през втората третина и отправи цели 13 изстрела към вратата, но успя да реализира само един гол. В заключителните 3 минути на мача Дъкс прибегнаха до употребата на шести полеви играч за сметка на вратаря, но това не даде положително отражение на резултата за тях.

Дъкс остава лидер в Тихоокеанската дивизия с 15 точки от 10 мача (7-2-1), докато Далас е трети с 13 пункта от 12 двубоя (6-5-1), като изостава с 2 от втория Сан Хосе (7-2-1). Финикс е четвърти с 10 точки, а Лос Анджелис засега е на дъното с едва 8 точки.

В събота вечер от 21:00 часа българско време Анахайм гостува на Сейнт Луис, докато Далас ще играе отново чак на 12-ти февруари като гост на Едмънтън.