снимка: SPORTA.BG

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Хобарт (Австралия) с награден фонд 235 000 щатски долара след като загуби на ¼ финалите от миналогодишната победителка Мона Бартел (Германия).

Българката отстъпи рано тази сутрин след 3:6, 3:6 в полза на германката. Това бе 16-ти четвъртфинал за Цвети в турнири на WTA.

Преди това тя записа две много впечатляващи победи над номер 27 в света Клара Закопалова (Чехия) и  румънката Ирина Камелия Бегу.

С класирането си до тук Пиронкова спечели 70 точки, но ще добави само 40 защото има да защитава постижението си от миналата година, когато стигна до втори кръг на турнира.

Цвети остава в Австралия, но ще се премести в Мелбърн, където ще се подготвя за предстоящото открито първенство на Австралия.

Самият двубой започна с бърза размяна на пробиви и дори Цвети поведе с 2-1 гейма след своя сервис. След това обаче мощната германка записа четири поредни гейма за 5-2 преди българката да върне един пробив, но това беше всичко в първия сет.

Във втората част двете тенисистки отново си размениха по един гейм в началото, но отново последва серия от три последователни гейма на миналогодишната шампионка. До края Бартел не изпусна лидерството си и спечели с 6-3, 6-3.