Лидерът в Западната конференция на Националната хокейна лига Чикаго Блекхоукс разсея съмненията, че започва да отстъпва позиции след силния старт на сезона, след като унищожи врага си Детройт Ред Уингс със 7:1 като гост.

Победата можеше да бъде още по-изразителна за шампионите от 2010-та година, но вратарят им Кори Кроуфорд не можа да запише „суха мрежа", тъй като допусна единственото попадение във вратата си 30 секунди преди края.

Дори без ключовите си играчи Мариан Хоса и Патрик Шарп Чикаго намери начин да постигне една от най-изразителните си победи в НХЛ през този сезон.

Брендън Саад и Дейв Боланд реализираха по 2 гола в актива на „черните ястреби", дебютантът в Лигата Джереми Морин откри резултата още във 2:33 минута, а капитанът Джонатан Тейвс вкара дежурния си гол в началото на втората част.

Ник Леди наниза 7-то попадение за Чикаго, а 33 секунди преди края Кори Емертон оформи крайното 1:7.

Любопитен факт от двубоя е, че Блекхоукс не получиха нито едно числено предимство на терена, а в същото време Андрю Шоу и Тейвс по веднъж оставиха тима си с човек по-малко, но това не се отрази негативно на резултата.

Чикаго е лидер на Централната дивизия и Западната конференция с 55 точки, а Ред Уингс остават втори в същата дивизия с 39 пункта.

Вашингтон Кепитълс допуснаха неприятен обрат от набиращия скорост отбор на Филаделфия, като оспорваният сблъсък между двата отбора завърши с победа 5:4 в продълженията за Флайърс.

10 секунди преди сирената на редовното време Кимо Тимонен възстанови равенството 4:4 и даде шанс на Филаделфия да търси пълен успех в добавените 5 минути. Федотенко се разписа, за да осъществи пълния обрат, а иначе сред голмайсторите за Фили попаднаха Талбот, Жиру и Рийд.

Никлас Бакстрьом, Майк Грийн, Алекс Овечкин и Маркус Йохансон се разписаха за Вашингтон, но столичани спечелиха само 1 точка от двубоя си с Флайърс.

Филаделфия прави всичко възможно да не допусне второ неучастие в плейофите в последните 18 години, като с 4-ата си поредна победа се върна в борбата за 8-то място в Източната конференция.

Вашингтон е 11-ти с 34 точки - 1 по-малко от 8-ия Ню Йорк Рейнджърс, а Флайърс са 12-ти с 33 пункта.

Бостън Бруинс се върна на пътя на победата след очакван успех с 2:0 над един от по-слабо представящите се отбори - Бъфало Сейбърс. Добрият мач на Бостън увеличи актива на тима на 48 точки и той уверено крачи към плейофите, независимо дали ще се пребори с Монреал за лидерството в Североизточната дивизия.

Лидерът в Тихоокеанската Анахайм Дъкс пък записа изненадващо поражение с 1:2 като гост на Кълъмбъс Блу Джакетс, с което увеличи шансовете на тима от Центъра да се класира за плейофите.