Чикаго Блекхоукс спечели изключително важното си гостуване на Детройт Ред Уингс с 4:3 в шестия мач от полуфиналната серия и изравни общия резултат на победите на 3:3.

По този начин носителите на Трофея на президента (за шампион на редовния сезон) успяха да заличат изоставане от 1:3 победи в серията и я вкараха с решителен 7-ми мач, на който ще имат домакинско предимство.

Гостуващите Блекхоукс нанизаха 3 попадения за по-малко от 9 минути в началото на последната третина, за да осъществят обрат от 1:2 до 4:2 в резултата.

Иначе в 4-ата минута на първата част Мариан Хоса реализира 5-ия си гол от началото на плейофите и откри в полза на Чикаго, но в 19-ата Патрик Ийвс възстанови равенството - 1:1.

Йоаким Андерсон отбеляза единственото попадение във втората третина, за да даде аванс на Детройт от 2:1, но той бързо беше стопен в началото на последната част. Хандзус и Бикел се разписаха, за да направят 3:2, а от наказателен удар Фролик технично преодоля вратаря на Детройт Джими Хауърд - 4:2.

В крайна сметка Брунър с 5-ия си гол за плейофите успя да намали изоставането на домакините до 4:3.

Любопитен факт от мача бяха повечето удари - 38 срещу 28 - на сметката на домакините, но те не им помогнаха да стигнат до победа, която щеше да ги изпрати на финал на Конференцията.

Така и двата полуфинала на Запад ще се решат в последния 7-ми мач от серията, след като вчера Сан Хосе Шаркс победи с 2:1 действащия шампион Лос Анджелис Кингс и също изравни общия резултат от победи на 3:3.

На Изток всичко е ясно значително по-рано и при значително по-малко интрига - Питсбърг Пингуинс сразиха Отава Сенатърс с 4:1 в серията, а при същия резултат Бостън Бруинс елиминира Ню Йорк Рейнджърс.