Кърк Нихрих отбеляза 22 точки, а Марко Белинели добави други 15 при победата на Чикаго с 95:83 над Лос Анджелис Лейкърс.

Булс направиха важна серия от 18:4 точки след равенството 75:75, с което нанесоха девето поражение за Лейкърс в последните 11 мача на тима.

Тим Дънкан наниза 24 точки и спечели 17 борби за петата поредна победа на Сан Антонио в НБА. Спърс се наложиха с 90:85 над Филаделфия, след като и Тони Паркър добави двуцифрен точков актив за своя тим, пропилял 17 пункта аванс от първото полувреме на мача.

Джо Джонсън вкара кош само 22 секунди преди края и донесе победа на Бруклин Нетс с 88:85 срещу Ню Йорк Никс в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

С това Нетс изравниха серията между двата отбора през редовния сезон на 2:2 победи. Джонсън завърши мача с 25 точки, а Дерон Уилямс добави 14 пункта и 12 асистенции в полза на Нетс, които съкратиха преднината на Никс в Атлантическата дивизия на НБА до едва един мач.

Бруук Лопес помогна с 14 точки и 11 спечелени борби, а Крис Хъмфрис се включи от скамейката за други 11 пункта. Кармело Антъни поведе Никс 29 точки и седем асиситенции, но той пропусна всичките си шест хвърляния в последната четвъртина и завърши мача с 11/29 изстрела.