Европейският шампион Челси се измъкна от неприятна ситуация и продължи успешно към 1/4-финалите на Лига Европа, печелейки с 3:1 реванша с румънския Стяуа на своя „Стамфорд Бридж".

Първата среща в Букурещ изненадващо завърши с победа 1:0 за Стяуа, като на почивката резултатът в Лондон бе равен - 1:1. През вторите 45 минути обаче „сините" се активизираха, предпазвайки феновете си от сериозно унижение.

Хуан Мата откри за домакините в 34', но за ужас на Рафаел Бенитес, румънците изравниха чрез Чиричес в самия край на първата част. През второто полувреме европейските шампиони натиснаха, а голове на Джон Тери и Фернандо Торес класираха Челси напред. В самия край Торес дори пропусна дузпа, но това не се оказа фатално за лондончани.

Рафа Бенитес остави Франк Лампард на резервната скамейка, а атаката на британците бе оглавена от Фернандо Торес. Хуан Мата, Еден Азар и Оскар помагаха на испанеца, а Рамиреш и Оби Микел действаха в средата на терена. Наставникът на гостите Лоренцо Регенкампф очаквано заложи на наситена халфова линия и единствено Русеску в предни позиции.

Двубоят в Лондон стартира с груба грешка на Джон Тери, която Стяуа можеше да накаже още в 12'. Русеску се озова на стрелкова позиция, но Чех поправи грешката на своя капитан и спаси. В 22' Еден Азар асистира на Оби Микел, но този път румънският страж показа класа и отрази.

Постепенно се стигна до 33', когато Челси откри резултата и заличи аванса на Стяуа от първия мач. Хуан Мата завърши контраатака на домакините, като въпреки намесата на Татарушану, топката се озова в мрежата - 1:0. В 40' Азар можеше да покачи, но този път стражът не сбърка и спаси.

По всичко изглеждаше, че първото полувреме ще приключи при нулево равенство, но домакините бяха неприятно изненадани. В 45' Стяуа изпълни корнер пред вратата на Челси, а след лоша игра на защитата в синьо, Чиричес заби топката под гредата за 1:1.

През второто полувреме силите на румънския тим не стигнаха, като европейският клубен шампион успя да вземе своето.

Още в 58' Челси отново излезе напред, благодарение на своя капитан. Хуан Мата центрира от статично положение, а Джон Тери се извиси и с глава прати топката във вратата - 2:1. Дори и при този резултат обаче, Челси все още бе на път да отпадне от надпреварата.

Важният за Челси трети гол падна в 71', когато Фернандо Торес успокои трибуните и своя мениджър Рафаел Бенитес. Комбинация Мата - Азар изведе испанеца на чиста позиция, като последва техничен завършек в долния десен ъгъл за 2:1.

До края на срещата Челси не изпусна крехкия си аванс, като „сините" дори пропуснаха и дузпа в своя полза. Това се случи в 84', когато Бурчеану фаулира Мата в наказателното поле на своя тим. Зад топката застана Фернандо Торес, чийто изстрел обаче срещна напречната греда.

szólj hozzá: Chelsea vs Steaua 3:1 MATCH HIGHLIGHTS