(ВИДЕО) Челси изпрати 4 торпеда в сърцето на "светците"

Челси направи решителна крачка към бленуваната титла във Висшата лига, след като наниза 4 гола и получи само 2 при победата над Саутхемптън с 4:2 вкъщи. Двубоят срещу "светците" бе от 34-ия кръг на шампионата и приближи "сините" само на 9 точки от целта в оставащите 4 кръга.

Преди дни Челси би със същия резултат Тотнъм в полуфинал за ФА Къп и явно подопечните на Антонио Конте се отпушиха в най-важния момент от сезона.

Тотнъм е единственият тим, който застрашава Челси, а утре "шпорите" могат да се приближат на 4 пункта, ако съумеят да бият в като гост в лондонското дерби срещу намиращия се в страхотна форма Кристъл Палас.

Еден Азар даде старт на голеадата в 5-ата минута. Гостите показаха, че не са притеснени и в 25-ата изравниха чрез Ромеу. Излекуваният от стомашен вирус защитник Гари Гейхил втрна аванса на Челси в края на първата част.

През второто полувреме поаследваха нови два гола за домакините и едва едно попадение за Саутхемптън.

3:1 със своя гол №50 във Висшата лига направи Диего Коста. №51 не закъсня малко по-късно, а крайния резуктат оформи в продълженията "светецът" Райън Бъртранд.