снимка: Guliver/Getty Images

След като феновете на Барселона имаха възможност да се зарадват на 20 от най-красивите попадения на техния отбор в „Ел класико", от Реал Мадрид бързо-бързо контрираха своя кръвен враг.

В youtube бе пуснато клипче, което представя част от най-добрите и важни голове на „белия балет" в дома на най-големия си съперник - "Камп ноу". Именно митичният стадион ще е арена на поредния сбъсък с марка "Ел класико" - двата отбора ще премерят сили тази неделя от 20:45часа българско време.

Във видеото личат както униклани попадения, така и прекрасни отигравания, датиращи от далечния сезон 60/61 - клипчето започва с гол на Канарио именно през тогавашната кампания.

Част от най-знаменитите попадения на „кралския клуб" са отбелязани от най-големите легенди на клуба - Емилио Буратгеньо, Уго Санчес, доскорошния изпълнителен директор Хорхе Валдано, Мичел, Раул (който през сезон 99/00 смълчава стадиона с два гола), Зидан и много други.

Специално внимание заслужава голът на Серхио Рамос - единственият играч от видеото, който ще има шанс да се разпише в утрешната среща. След центрираране от пряк свободен удар той успява да отбележи "бразилски" гол - той е с гръб към вратата, но успява с глава да насочи топката в горната греда, а тя попадна във вратата.