Кевин Гарнет вкара 16 точки и спечели 18 борби, за да помогне на Бостън Селтикс да остане в плейофа срещу Ню Йорк. Селтикс спечелиха с 92:86 като гости и съкратиха аванса на противниците си. Така в петък вечерта Селтикс има шансове да изравни серията, ако спечели домакинството в мач номер 6.

Брандън Бас добави 17 точки за победителите, а шокиращо беше, че стартът в мача изобщо не беше в тяхна полза- 11:0 за Никс. Силното второ полувреме обаче си каза думата и Никс ще трябва да се потрудят доста, ако искат да преминат първия кръг в елиминациите за сефте от 2000-ата година насам.

Джей Ар Смит, който пропусна мач номер 4 заради наказание за удар с лакът срещу Джейсън Тери, почна слабо в мача и първите му 10 стрелби бяха неуспешни. Все пак той успя да коригира мерника и завърши с 14 точки. Джеф Грийн завърши с 18, а легендата Пол Пиърс с 16. За домакините от Ню Йорк Кармело Антъни завърши с 22.

Индиана взе аванс от 3-2 победи над Атланта в друг мач на Изток, след като спечели домакинството си със 106:83. Дейвид Уест завърши срещата с 24 точки, а Пол Джордж, който се намира в страхотна форма във втората фаза- с 21 точки и 10 борби. Така Пейсърс продължават успешното си представяне срещу този съперник, като имат пет победи от пет домакински срещи. За Атланта, който също играе много успешно срещу Индиана на собствен терен, Джош Смит и Ал Харфорд завършиха с по 14 точки всеки.

Хюстън също съкрати преднината на Оклахома Сити в една от двойките на Запад, след като спечели със 107:100 като гост. Неудържимият Джеймс Хардън реализира 31 точки за Ракетите, от които седем тройки. Кевин Дюрант вкара 36 точки за Тъндър, които в началото на четвъртата част успяха да свалят пасива си в мача на едноцифрено разлика, но после нямаха сили за пълен обрат. Мач номер 6 е в петък в Хюстън.