Лацио и Борусия Мьонхенгладбах не успяха да се победят в безспорно най-зрелищния сблъсък от тазвечершните мачове в Лига Европа, завършвайки 3:3.

Зрителите на "Борусия Парк" станаха свидетели на изключително драматичен развой на събитията, шест гола, три дузпи, две греди и червен картон.

Двубоят започна по-добре за гостите от Италия, но в 17-та минута Андре Диас наруши правилата срещу Патрик Херман в наказателното поле, арбитърът посочи бялата точка и вдигна жълт картон на бранителя. Мартин Щранцл се ангажира с изпълнението на дузпата и с безпощаден удар изведе своите напред.

"Орлите" обаче не се стреснаха и още до края на полувремето пропуснаха няколко добри възможности да изравнят. Хуан Аранго от състава на домакините нацели гредата в 41-та минута.

На почивката наставникът на Лацио Владимир Петкович пусна втори нападател в Лицето на Либор Козак и това направи римските "орли" още по-опасни в предни позиции. Немският състав пък действаше доста нервно и неконцентрирано. Така се стигна до 57-та минута, когато Серджо Флокари засече с крак центриране на Кандрева отдясно по атаката на Лацио, топката се удари в напречната греда и се оплете в мрежата на Марк-Андре тер Стеген.

Само 7 минути по-късно резервата Либор Козак даде аванс на своя тим. Сенад Лулич намери чешкият футболист в наказателното поле и с удар от около десет метра той я заби в долния ляв ъгъл на немската врата.

В 69-та минута Борусия получи шанс да изравни, след като Андре Диас повали Щранцл в наказателното поле пред Маркети. Бранителят получи втори жълт картон и напусна терена, а зад топката застана потърпевшия. Този път обаче стражът на Лацио отрази шута на нападателя на тима от Мьонхенгладбах и запази преднината на тима си. В мелето след дузпата пък Щранцл удари втора греда за Борусия.

С човек по-малко Лацио успяваше да задържи преднината си, но в 84-та минута реферът за трети път посочи бялата точка в полза на домакините. Този път Лорик Кана събори Де Йонг в наказателното поле и даде възможност на домакините отново да пробват късмета си. Торбен Маркс обаче не допусна втора грешка и резултата стана 2:2.

Четири минути по-късно тимът на Борусия на свой ред успя да поведе след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Хуан Аранго, който с шут от 28 метра направи резултата 3:2.

Точно, когато "Борусия Парк" ликуваше обаче драмата стана пълна. В последната минута на даденото от съдията продължение Ернанеш изсипа една топка в наказателното поле и героят за Лацио в този мач Либот Козак реализира за 3:3, с което даде аванс от три гола на чужд терен на своите преди реванша на "Олимпико" идната седмица.