Страхотен гол на Джампаоло Пацини и хладнокръвен изстрел на Марио Балотели се оказаха достатъчни за Милан да постигне ценен и спокоен успех с 2:0 при визитата си на Дженоа.

„Росонерите" се нуждаеха от успеха, за да се утвърдят на трето място в класирането на Серия А и го постигнаха в първия мач от 27-ия кръг на Серия А.

Пацини получи контузия в 21-ата минута, но се разписа с изключителен удар от 13 метра секунди преди да бъде сменен с Марио Балотели. Бившият нападател на Сампдория наказа врага си от миналото и предостави мястото си на Супер Марио.

В 60-ата минута Кевин Констант пусна хубав пас зад защитата за бившия нападател на Манчестър Сити, който хладнокръвно отбеляза 5-ия си гол с екипа на Милан в своя мач номер 5, за да оформи крайното 0:2.

Така „росонерите" вече имат 51 точки и не само се откъсват с 4 пред градския опонент Интер, но също така се доближават на 2 от втория Наполи. Дженоа остава точно над чертата на изпадащите на 17-то място с 26 пункта - 5 повече от застрашените Сиена, Палермо и Пескара.

Наставникът на „росонерите" Масимилиано Алегри имаше доста кадрови проблеми преди началото на срещата с Дженоа. Кевин-Принс Боатенг, Антонио Ночерино и Игнасио Абате получиха почивка преди изключително важния мач с Барселона в Шампионската лига и останаха на пейката.

Марио Балотели беше възстановен от контузията си, но според преценката на треньорския щаб, нямаше да може да изкара пълни 90 минути на игрището и също остана сред резервите.

За да станат неволите на Милан още по-големи, Джампаоло Пацини получи нелепа контузия след сблъсък със съперник и още в 21-ата минута „росонерите" подготвяха смяна, като Балотели се подготви да влезе в игра.

С последното си докосване до топката обаче Пацини остави истинска следа в мача, след като реализира фантастичен гол с мощен удар от 13 метра, който прати топката в горната греда и след това я оплете в мрежата за 0:1.

Матия де Шильо центрира отдясно по земя, Даниеле Портанова не можа да се справи с изчистването на кълбото и я прати на пътя на Лудия, който с изключителното си изпълнение донесе преднина на Милан.

szólj hozzá: Genoa 0-1 AC Milan (22' Giampaolo Pazzini)

Балотели получи жълт картон за нарушение само 30 секунди след като се беше появил на терена, но иначе личеше, че му липсва енергия, а и особено желание да допринесе за победата на гостите.

Заради това, че Милан загуби остротата си в предни позиции домакините можеха да се възползват и да поемат инициативата, като на два пъти стигнаха близо до изравняването.

Бившият стрелец на Милан Марко Бориело направи най-големия пропуск в 40-ата минута, когато засече центриране от фаул, но прати топката над вратата от 5-6 метра.

Явно напътствията на Масимилиано Алегри на почивката и особено критиките му към играчите ги бяха накарали да променят поведението си на терена през второто полувреме. Гостите излязоха на игрището с голям хъс за успех и набързо стигнаха до втори гол, който им подпечата победата.

Матийо Фламини на два пъти изпусна добри възможности да се разпише, като първо Чезаре Бово с невероятна намеса му попречи да отбележи, а при втория случай играчът на Милан извърши нарушение срещу вратаря Себастиен Фрей, независимо от факта, че намери мрежата с удара си.

Кристиан Сапата затвърди добрите впечатления, които напоследък оставя с играта си, като подаде отлично от дясното крило в 60-ата минута. Топката изведе Балотели очи в очи с вратаря по диагонала и националът на Италия не остави никакви шансове на Фрей, като от чиста позиция покачи на 0:2.

szólj hozzá: Genoa 0-2 AC Milan (60' Mario Balotelli)

Супер Марио вече има 5 гола в 5 мача за Милан и продължава с великолепното си представяне в Серия А, откакто облече екипа на „росонерите". Балотели не се разписа единствено в дербито с бившия си отбор от Апенините Интер.

Въпреки на пръв поглед предрешения изход от двубоя, интригата не бе убита с гола на Супер Марио, защото в 64-ата минута Кевин Констант получи втори жълт картон и беше изгонен от съдията на срещата.

Това доведе до принудителна смята и промяна в тактиката на гостите - Алегри беше принуден да пусне в игра Абате на мястото на Стефан Ел Шараави, въпреки че пазеше бранителя за гостуването на Барселона.

Въпреки числения си превес обаче домакините не съумяха да създадат чисто голово положение пред Абиати. Стихийният им натиск провокира няколко вещи намеси от страна на вратаря, но пред рамката му не се случи нищо критично и Милан спокойно дочака последния сигнал.