Нюелс Олд бойс спечели Великденското дерби, след като победи съгражданите си от Сан Лоренсо с 1:0 и остава начело в класирането в Аржентина заедно с Ланус, като двата отбора имат по 16 точки.

За Сан Лоренсо това беше първи домакински мач след итронизацията на Папа Франсиск, който е техен отявлен фен. Аржентинският национал Макси Родригес обаче попари радостта на домакините на стадион Нуево Гасометро, след като вкара фамозен гол в 37-ата минута.

Ветеранът Инасио Скоко получи в своето поле изчистена от вратаря топка и веднага с едно докосване потърси спринтиращия на скорост Родригес през защитата на домакините. Пасът по тревата го изведе на чудесна позиция срещу вратаря Пабло Мильоре и Макси не сгреши.

След този мач от 7-ия кръг Нюелс има 16 точки, с колкото и Ланус, който обаче днес ще играе срещата си с Килмес у дома. Откакто Папа Франсиск оглави католическата църква Сан Лоренсо беше изиграл един мач- победа с 1:0 над Колон като гост, след което първенството беше прекъснато заради Световните квалификации. След домакинското поражение сега те остават на 10-о място с 9 точки.

Годой Крус се наложи с 3:2 като гост над Сан Мартин Сан Хуан и се изкачи на 3-о място в класирането с 14 точки. Мачът е известен като Ел Класико на Андите, а в него и двата отбора се разменяха водачеството в резултата. Звездата на гостите Мартин Палермо този път не успя да се разпише, но пък взе важната роля на плеймейкър. В крайна сметка Годой Крус стигна до победата с гол на Мауро Оболо осем минути преди края.

Едно от най-горещите дербита в страната този път се игра на стадион Либертадорес де Америка и противопостави Индепендиенте и Бока Хуниорс, в крайна сметка завършил 1:1. Бока игра в голяма част от срещата с десет души, тъй като бранителят им Кристиан Селай беше изгонен с червен картон още в 16-ата минута.

Вратарят на Бока Агустин Орион обаче се показа като истински лидер на отбора. Той спаси дузпа в 12-ата минута, изпълнена от Ролфи Монтенегро, както по-късно фаул на Лео Миранда и в допълнение още три опасни положения. И противно на логиката Бока откри резултата в 39-ата минута след точно изпълнение на Сантяго Силва.

Индипендиенте, който е застрашен от изпадане заради лош баланс от последните три сезона, стигна до равенството с попадение на парагвайския национален защитник Клаудио Морел в 63-ата минута. След този резултат Бока Хуниорс е на 13-о място със 7 точки, а Индепендиенте с 8 една позиция по-нагоре.

Другият местен гранд Ривър Плейт завърши 0:0 с миналогодишния шампион Велес Сарсфийлд и се свлече на 4-о място с 13 точки. Старши треньорът на Естудиантес Диего Каня подаде оставка след поражението с 0:1 от Расинг у дома.

Загубата остави отбора от Ла Плата на предпоследното 19-о място само с 3 точки.