снимка: fc-sheriff.com

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов асистира за гола на своя Кубан (Краносдар) при победата с 1:0 над холандския гранд Фейенорд в първия мач от плейофите на Лига Европа.

Друг българин обаче порази мрежата на противника и даде ключово предимство за своя тим преди реваншите следващия четвъртък.

Бившият нападател на Литекс и Левски Исмаил Иса откри резултата за Шериф (Тираспол) в гостуването на Войводина (Нови Сад), а самият двубой завърши наравно 1:1.

Иса беше адресат на брилянтно центриране от дясното крило и с красив завършващ удар от воле не остави шансове на вратаря на сърбите.

Шериф остана с човек по-малко на терена шест минути по-късно, след като Луванор получи втори жълт картон. В 54-а минута домакините изравниха чрез Петър Шкулетич.

Другият българин в Шериф - вратарят Георги Георгиев - не беше в групата за мача.

Така Шериф има преднина от гол на чужд терен преди реванша на собствен стадион и има големи шансове да се класира в груповата фаза на Лига Европа за трети път.

През сезон 2009/10 и 2010/11 тимът участва в групите и се отчете с по един успех - 2:0 срещу Твенте в първата си кампания и 2:0 над Динамо (Киев) във втората.