В среща от предпоследния, 29-ти кръг на руското футболно първенство отборът на Амкар /Перм/ победи като домакин Ростов /Ростов на Дон/ с 3:2, а герой на мача бе бившият полузащитник на българския национален отбор Благой Георгиев.

В 17-та минута Благой Георгиев след пробив по фланга центрира точно и Александър Коломейцев откри резултата - 1:0 за Амкар.

В 23-та минута Мартин Якубко увеличи на 2:0 отново след точно подаване на Благой Георгиев. А в 55-та минута Благой Георгиев изпълни отлично дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Ростов, и резултатът стана 3:0 за домакините.

В 85-та минута обаче при борба за висока топка Благой Георгиев се приземи лошо и бе изнесен от терена на носилка. Вместо Георгиев в игра се появи Сергей Волков.

В отбора на Амкар през целия мач игра и българският защитник Захари Сираков.

След днешната победа Амкар се изкачи на 11-то място във временното класиране с 28 точки, колкото има и Волга /Нижни Новгород/, но отборът на Волга е с мач по-малко. Лидер в руското първенство е ЦСКА /Москва/ с 63 точки пред Зенит - 58 точки.