снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. 22-годишният хасковлия отнесе с 6:3, 6:2 представителя на домакините Брайън Бейкър, записвайки втора поредна победа без загубен сет.

Гришо не остави никакви шансове на американеца, реализирайки по два пробива във всеки сет, за да продължи напред след едва 56 минути игра.

Срещата не започна добре за българина, който допусна пробив още в първото си подаване, но той се оказа и единствен, а до края на мача Димитров буквално отказа американеца с тоталното си превъзходство във всички елементи на играта.

Така българският талант си осигури мач с легендата Рафаел Надал на осминафиналите, стига разбира се Краля на клея да преодолее първия си съперник в Синсинати. Испанецът почива в първи кръг, а във втори играе с квалификанта Бенямин Бекер.

Мачът на Рафа е днес, а евентуален сблъсък с Гришо - в четвъртък. През този сезон Надал няма загуба на твърди кортове, а преди няколко дни в Монреал спечели четвърта "Мастърс" титла, с която подобри собствения си рекорд на общо 25 титли от турнири с такава категория.

Освен възможен мач с Надал, Григор Димитров заработи 38 000 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, които ще му бъдат напълно достатъчни, за да бъде поставен в основната схема на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open.