снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Тотнъм продължава битката за класиране в Топ 4 на английската Висша лига, след като днес "шпорите" постигнаха ценен домакински успех с 2:1 над Нюкасъл в първи мач от 26-ия кръг.

Намиращият се в страхотна форма Гарет Бейл отбеляза и двата гола за домакините, докато точен за "свраките" на "Уайт Харт Лейн" бе новото попълнение от Бордо Йоан Гуфран.

Така Тотнъм събра актив от 48 точки и поне временно измести Челси от третото място в Премиършип. "Сините" разполагат с 46 пункта, като по-късно днес приемат Уигън на своя "Стамфорд Бридж".

Двубоят в Лондон стартира отлично за домакините, които откриха резултата след само 5 минути игра. Тотнъм получи правото да изпълни пряк-свободен удар от удобна позиция, а зад топката застана Гарет Бейл. Уелската звезда стреля прецизно и не остави шансове на Тим Крул, бележейки за 1:0.

В средата на полувремето Нюкасъл възстанови равенството, като точен бе Йоан Гуфран. Французинът получи подаване от Сисоко и стреля, а след рикошет в тялото на Майкъл Доусън, топката стана неспасяема за Уго Лорис - 1:1.

През втората част отборът на Андре Вилаш-Боаш успя да вземе своето от мача, като герой за домакините отново бе Гарет Бейл. Уелската мълния донесе три точки на Тотнъм дванадесет минути преди края, когато реализира за крайното 2:1. Бейл "открадна" една топка под носа на Колочини и напред в половината на "свраките", преди да прониже Тим Крул.

Две минути преди края уелсецът можеше да реализира и хеттрик, но този път Крул парира изстрела му. Шола Амеоби от своя страна можеше да донесе точка на Нюкасъл, но и Уго Лорис показа класа. В добавеното време отново Гарет Бейл имаше шанс за трети гол, но уелсецът изненадващо пропусна на празна врата.

szólj hozzá: Tottenham vs Newvastle 1:0 Gareth Bale

szólj hozzá: Tottenham vs Newcastle 1:1 Gouffran

szólj hozzá: Tottenham vs Newcastle 2:1 Gareth Bale